Yemlee Dijital Reklâm Ağı ile Web Sitesinden Para Kazanma
Arama Sonuçlarını Almak İçin Buraya Yazın!

Yemlee Dijital Reklâm Ağı ile Web Sitesinden Para Kazanma

Web sitesinden para kazanma hakkında yazanlar kervanına, ilk reklâm gelirlerini almamın şerefine ben de katılmak istedim.

Ama bu yazı; blog yazarak kaç para kazanılır, hangi site daha çok kazandırır, hangi blog para kazandırır, en çok para kazandıran blog siteleri türünde bir tavsiye yazısı değil.

Yemlee Dijital Reklâm Ağı

AdSense Alternatifi 2023

     Eğer bir haber siteniz varsa, AdSense alternatifi reklâm siteleri araştırması yapıyorsanız, bir yerli reklâm ajansı olan Yemlee Dijital Reklâm Ağı hakkında kaleme aldığım bu yazıyı okumanızı isterim.

Yemlee Dijital Reklâm Ağını Keşfetme Hikâyem

     Yaklaşık bir yıl önce bir gece Google'da bir şey ararken, yerel bir haber sitesine girmiştim. Haberi okurken, yazının yanında duran banner reklâma kaydı gözüm. Daha doğrusu reklâmın sağ üst köşesindeki logo dikkatimi çekti. O gece gözüme çarpan R harfine tıklayıp reklâm ağına geçiş yaptım.

Sadece Haber Siteleri İçin

     Aslında haber siteleri için tasarlayıp uygulamışlar. Yani yerel haberler yayınlayan siteleri düşünerek diyebilirim. Çünkü reklâmları Kayseri'nin birçok sitesinde yer alıyordu. "Kayseri ne alâka" diye geçebilir aklınızdan. Şöyle ki, Kayseri'den hizmet veriliyor. Zaten o dönem, adı Yemlee değildi. Kayseri'nin Talas ilçesinde yayımlanan Talas Express Haber gazetesinin internet sitesi üzerinden Reklâm Yönetim Sistemi olarak reklâm dağıtıyordu. Yemlee Dijital Reklâm Ağı olarak değiştirdiler ismini. Şu an sadece inşaat ve mobilya sektöründen reklâm kabul ediyorlar.

     İşte o dönem ben de blogspot uzantılı ücretsiz blogla başvurup şansımı denemek istemiştim. Hemen bir hesap açtım. 1 saat içinde, "İçeriğinize göz attık, reklâmlarımızı yayınlamanıza izin veriyoruz" yanıtı geldi. Normalde sadece domainli siteleri onaylamalarına rağmen, kısacık süren muhabirlik günlerimden yadigâr; söyleşi yazı türü hatırına, âcizane beni de kabul ettiler. 

     Şunu vurgulayarak belirteyim burada: Yemlee Dijital Reklâm Ağı sadece haber sitelerini kabul ediyor. İlk başta İç Anadolu Bölgesi şehirlerindeki sitelerle sınırlıyken, artık sınırları aştılar. Hangi şehirden yayın yapıyorsanız başvurabilirsiniz.

Web Sitesinden Para Kazanma
Yemlee Dijital Reklâm Ağı

Yemlee Dijital Reklâm Ağını Neden Kullanmalısınız?

Bin Gösterim Başı En Az 3 TL

     Satış ortaklığı ve link kısaltma sitelerinden memnun olmadığım için, Yemlee bana çok cazip gelmişti. Çünkü bin gösterim başına gelir yoluyla kazandırıyordu. 

     Talas Express Haber ve birçok haber sitesindeki güncel bilgiler şöyle:

Yemlee Dijital Reklâm Ağı, Google AdSense ve benzeri sistemlerle aynı mantıkla çalışma prensibine sahipken tıklama değil gösterim başı ücretlendirme uygulanıyor. Şu an için bin gösterim başı 3 TL gibi önemli bir miktarı üyelerine kazandıran Yemlee Dijital Reklâm Ağı'nda günlük 10 bin tekil gösterime ulaşan bir reklâm yayıncısı haber sitesi, 30 TL kazanma şansını yakalayabilecek. Bu rakamın 100 bin gösterime ulaştığı varsayıldığında ise 300 TL’lik günlük kazanca ulaşılabiliyor. Bin gösterim başı 3 TL minimum reklâm ücretlendirmesinin yapıldığı Yemlee Dijital Reklâm Ağı’nda reklâm verenlerin tercihlerine göre bu rakam 5 TL’den 10 TL’ye yükselebiliyor.


Çeşitlilik 

     Sistemde 17 çeşit banner, ayrıyeten bir adet metin-grafik, ilaveten mobil reklâm tipi var.

     Yazı içlerinde metin-grafik tercih ediyorum. Örneğini yazının üstünde görebilirsiniz. 

     Birçok reklâm ağına üyeliğim olduğu hâlde, Yemlee Dijital Reklâm Ağı hep önceliğimdir, vazgeçilmezimdir.

Mobil Uyumlu

     Benim diyen dünyaca popüler bazı reklâm ağlarının yatay afişleri telefonda kesik görünerek, sitenizde çirkin bir görüntü oluştururken; Yemlee'nin en büyük ebattaki afişleri, girdiği her kabın şeklini alan su misali, her cihaza uyum sağlıyor.

     Ayrıca sitenizin sağına soluna yaslanmıyor, kaymıyor; tam ortalı bir şekilde duruyor. Nedense bu özellik beni cezbetti.

Yetişkin Reklâmı Yok

     Diyebilirsiniz ki, "genel" ve "yetişkin" ayarı yapabilirsin. Tamam da, bazılarında ayarlama tercihi yok. "Bizde böyle. AdSense kullanın o zaman" demişlerdi bir keresinde. Sanki ha deyince AdSense alınabiliyormuş gibi.

     Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Hızlı Onay

     1 saat içinde onay aldığımı söylemiştim zaten. Günlerce beklemiyorsunuz. Uzun zaman önce hesap açtığım hâlde, hâlâ bekleyen başvurular var.

     Ayrıca WhatsApp'tan gün içinde destek alabilirsiniz.

... ve Ödeme

     Geldik en önemli maddeye.

     Yemlee'yi zaman zaman bazı site sahiplerine tavsiye ediyordum zaten. Fakat no name bir firma olduğundan şüpheyle bakabiliyorlardı ister istemez.

     Hatta bir arkadaş, Instagram'dan, "Ödeme yapar mı düzenli olarak? Kandırmayıp öderler değil mi? Ödeme yapmazlarsa başka bir yer bulmak gerekecek" dediğinde, "Bir şey diyemem. Senin gibiyim ben de. Sana iyi niyetle tavsiye ettim. Çünkü ben de kullanıyorum" cevabını vermiştim.

     Geçen aralık ayında Yemlee'nin sahibi Ferhat Muslu'dan bir WhatsApp mesajı aldım. IBAN numaramı istiyordu. Gönderdim ve yarım saat sonra banka hesabıma para geldi.

     Yemlee'nin ödeme eşiği 100 lira olmasına rağmen, benim de bakiyemde 16 küsur lira bulunmasına rağmen, Ferhat bey "Siftah" diyerek 20 lira transfer etti. Üçüncü ödemeyi ise bugün aldım, toplam 220 lira.

     Ferhat Muslu, "Çok gösterim olsa bizim sistem Google'dan daha avantajlı. Çok para kazandırır" demişti. (Bkz: Bin Gösterim Başına Ödeme başlığı)

     Bir reklâm ağının ne kadar kazandırdığı kadar, kazandırdığını ödemesi de önemli değil mi? Hakkınızı yememesi önemli.

Aramıza Sizi de Bekleriz

     Eskiden AdSense'ten geri çevrilme ihtimalinin günümüze göre yüksek olmadığını, müracaat edenlerin genelinin olumlu yanıt aldığını okumuştum. Çünkü o zamanlar başvurular şimdiki gibi yoğun değilmiş. Hatta bir AdSense'i birkaç sitede kullanabiliyormuşsun onay gerekmeksizin. Galiba suistimal etmişler bunu. Yani AdSense kurallarına uymayan türdeki sitelere eklemişler. Google da yeni kriterler belirlemiş.

     Sözü şuraya bağlayacağım: Hani derler ya, "Burası yakında değerlenecek. Şimdiden yerinizi kapın" diye.

     Bence Yemlee'deki yerinizi geç olmadan alın. İleride başını alıp giderse, kabul edilmek bu kadar kolay olmayabilir.

     Bir gün AdSense alternatifi siteler, AdSense benzeri siteler veya yerli reklâm ağları diye arama yaparken Yemlee Dijital Reklâm Ağı adını da görebilirsiniz.

     "Ali dediydi" dersiniz.

Yemlee Reklâm Ağına Nasıl Kayıt Olunur?

Yukarıda belirttiğim gibi, şayet bir haber siteniz varsa ve en azından bir denemek isterseniz buradan kaydolup başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorumlar onaylandıktan sonra yayımlanır.