Acılı Adana İnternet Dizisi Ekibiyle Buluştuk
Arama Sonuçlarını Almak İçin Buraya Yazın!

Acılı Adana İnternet Dizisi Ekibiyle Buluştuk

Ülkemizde meslekler arasında ailelerin, evlâdını kösteklediği ilk saha sanat sektörüdür. Aslında bu uğraş, meslekten sayılmıyor zaten. Hobi olarak görülüyor ve öyle de görülmesini istiyor ebeveynler. Oyunculuk olsun, müzisyenlik olsun; "gelecek garantisi vaat etmeyen, boşa kürek sallanan bir meşgale / boş iş" diye algılanıyor. Tabi, ailelerin haklılık payı yok değil. Sigortasız çalıştırılıyor çünkü birçok insan. O yüzden de, meslek seçiminde kara listeye alınıyor sanatçılık. Buna rağmen; kâh gizli gizli, kâh inadına alenen bu işle uğraşan insanların başarısı veya el âlemden gördüğü taktir üzerine ise aileler o başarıdan kendine pay çıkartmaktan çekinmiyor. Adana'da mermercilik yapan Seyfettin Karaboğa, sonradan şahsına pay çıkartmak yerine, çocuklarına ön ayak olan, "türünün nadir örneği" diye dillendirebileceğim tarzdaki farklı bir baba. Adanalı sanat gönüllüsü bir arkadaş grubunun, kolektif yolla çalışıp ortaya çıkardığı Acılı Adana internet dizisi hakkında konuşmak ve tanıtmak için, projenin sponsorlarından "Cengiz'in Yeri" isimli mekânda bir araya geldik. Ekibi temsilen, senarist Özgür Karaboğa yanıtladı soruları. Özgür, Seyfettin Karaboğa'nın oğlu. Öbür oğul Murat da, "Kızıl" rölünde. Proje fikri, Özgür Karaboğa'ya ait. Özgür, İstanbul'a gidip, senaristlik için bir eğitim sürecinden geçmiş. O, işin tekniğini öğrenirken, proje gönüllüsü arkadaşları onu beklemiş Adana'da. Özgür, daha önce profesyonel futbolcuyken bir sakatlık geçiriyor ve sporu bırakıp sanata yönleniyor. Onun azmine, sağlamlığına, kararlığına inanan ve güvenen esnaf tanıdıkları, projesini desteklemekte tereddüt etmemiş. Bu projede herkes yönetmen, herkes hikâyeci, herkes set güvenliğini sağlayan bir koruma. Bilen yapıyor, ayrı gayrı yok. "Akıl akıldan, el elden üstündür" deyip, efor harcıyorlar. Açıkça söylemek gerekirse, bu işte beni şaşırtan ve şaşırttığı kadar da hayran bıraktıran kısım, Seyfettin Karaboğa'nın destekçi tutumu. Acılı Adana ekibine kolaylık ve başarı dilerim. Yolları açık olsun.

Acılı Adana İnternet Dizisi

Melis Gürhan'ın Kamera Karşısına Geçtiği İlk Yapım

Dizi adının altında, "Bir Gizemin Peşinde" ibareli bir başlık var. Bu başlık altında çözülmek istenen gizem nedir?

İskenderun'dan Adana'ya gelen bir genç kızın, Adana mahallelerinin, Adana jargonunun içinde kalması, burada yaşanan olaylara şahit olması. Zaten hikâye, baş karakter Melek'in (Melis Gürhan) gözünden aktarılıyor. Melek'in Adana'ya gelişi de büyük bir gizem içeriyor. Melek, bir hemşire. Songül Bulut'un canlandırdığı hemşire Burcu'ya anlatıyor bu gizemi. Burcu, bir hastanede iş ayarlıyor Melek'e. Burada da Adanalıların yardımseverliğine vurgu yapmak istedik. Dizideki gizemi kavrayabilmek için ilk beş bölüm takip edilmeli. Bunu şimdiden açıklamak istemiyoruz. Sürpriz olsun.

Ana mekân neresi?

Dağlıoğlu Mahallesi.

Dizinin türü nedir?

Aksiyon, gizem, duygusallık, komedi, spor.

Acılı Adana
Diziye sponsor olan "Cengiz'in Yeri" adlı mekânda ekiple

"Gençleri sanata ve spora teşvik etmek istiyoruz"

Dizi kaç dakika?

Bölümler 40-49 dakika arasında değişiyor.

Hangi karakterler var?

Başrolde Melek. Onun arkadaşı Burcu. Ferhat Daş'ın oynadığı, Kürtçe'de "yeşil gözlü" anlamına gelen Şino. Bunlar başlıca roller. Ben de burada gerçek adımla oynuyorum. Sefa Yücel de yine kendi adıyla rol alıyor. Ayrıca televizyon dizilerinden tanıdığımız İzzet Çivril ile Emin Ersin Sevindik de aramızda.

Adana'da çekilen "Sıfır Bir" dizisi , büyük ilgiyle karşılandı. Oyuncuların hayran kitlesi oluştu. Televizyon kanalları, "Sıfır Bir"i ekrana transfer etmek istiyor. Siz de bu konuda iddialı mısınız?

Benim iddiam sadece, gençleri spora ve sanata teşvik etmek. Dizide konu icabı spor da önemli bir yer tutuyor çünkü. Bir de, herkesin ailece rahatlıkla seyredebileceği bir dizi olsun istiyoruz. İnternet dizisi yapıyoruz, sansür yok diye küfürle doldurmak istemiyoruz.

Sponsorlarınız kimler?

Cengiz'in Yeri, Hasanusta Kebap, Osmanlı Tespihçilik, Güney Yıldızı Halı Saha, Çağdaş Halı Saha.

19 Mayıs 2017 - medyanoz.org

Etiketler

Yorum Gönder

2 Yorumlar
Yorumlar onaylandıktan sonra yayımlanır.
 1. İnternet dizilerinde sansür yok diye küfürlü sözlere çokca yer verilmesini ben de itici buluyorum. Gündelik hayatta bile bu kadar çok küfür yok gibime geliyor.

  Diznin yolu açık olsun.

  Güzel bir ropörtaj olmuş. Emeğinize sağlık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Küfür ederek doğal görünmek istiyorlar her hâlde. Dizileri kastediyorum.

   Sil